Abímelek és Ábrahám példája nekünk is tanulságos lehet. Ábrahám ha nem is hazudik, de nem is a teljes igazságot mondja arra hivatkozva: "azt gondoltam: nincsen istenfélelem e helyen". Ezzel kis híján bajt hoz Abímelek fejére, s csak Isten jó kegyelmén múlik, hogy Abímelek aztán nem áll bosszút ezért az ötletért Ábrahámon - pedig neki, mint királynak, minden eszköze meglenne erre.
Boobaa
Jó ideje foglalkoztat, hogyan lehetne egyszerűen kiszolgálni az oldalt mobilos felhasználóknak. Sikerült végre kipróbálni egy módszert - s az én egyszerű igényeimre ez elégnek is bizonyult.
A feladat: a csecsy.hu mobilon jelenjen meg úgy, hogy kényelmes legyen használni, azaz a főoldalon a jelenlegi két blokkbeli nézet helyett egyetlen folyamban jelenjenek meg a képek és az írások; a jobb oldalsávbeli blokkok közül csak az maradjon meg, amire mobilon szükség van (a cím nélküli "Primary links" és az "Új énekek"). Mindezt természetesen egy minimálsmink egészítse ki.
Mindennek az oka a következő: volt már rá példa, hogy egy hegyoldalban tartott esti áhítat során elfelejtettem magammal énekfüzetet vinni, viszont tudtam, hogy az oldalamon fent figyel az éppen énekelt nóta. Csakhogy mire kikerestem a (hegyoldalban amúgy is csak GPRS-alapú) mobilos böngészővel, addigra már az utolsó strófánál jártunk... Gyorsítani kéne tehát ezen.
Vasárnap a putrisarki erődben futottunk bele majdnem.
Egyszer talán össze fogom szedni a gondolataimat a teremtésről, de most csak egyetlen, talán valamennyire aktuális a 14. versből.
Lukács Pálról az ApCsel végén csupán a következőket írja: fogolyként Rómába (a világ akkori fővárosába) érkezésekor megengedték, hogy saját bérelt börtönében lakjon házi őrizetben, ahova aztán már három nap után meghívja a fő-fő zsidókat. Azok aztán továbbiakat hoznak magukkal egy újabb alkalommal, kiknek Pál elmondja a magáét, de nem nagyon hisznek neki.
Az ApCsel 24,1-9-ben jön egy ügyvéd, kivárja a sorát a megszálló képviselője előtt (mert ugye mindig a megszállóké a bíráskodás intézménye), s csak annak körbeudvarlása után vezeti elő a vádat: "meg akarta szentségteleníteni a templomot". Három gondolat ennek kapcsán.