A minap kaptam a számomra ismeretlennek tűnő Farkas Attilától az alábbi levelet:
Tisztelt Csécsy család!
Csodával határos módon bukkantam rá a honlapjukra, azon belül is az Énekeskönyv részére. El sem tudom mondani, hogy mekkora áldás számomra.
Közel egy hónapja zenés dícséretek inspirálásának hatására elkezdtem újra rendszeresen gitározni, és ezáltal újabb és újabb kottákat felkutatni.
Az oldalukon olyan dalokat is megtaláltam, melyeket régen hatalmas népszerűségnek örvendtek gyülekezetünkben, de mára már egyre ritkábban kerülnek elő. (pl.: Az Úr van itt)
A másik hatalmas dolog számomra a csengőhangok, ezek a midi formátumú fájlok ugyanis importálhatók a Guitar Pro nevű programomba, és ezáltal rögtön rendelkezésemre állnak a szóló formátumú gitárkották is.
Egy szó mint száz, szeretném kifejezni hálámat és köszönetemet, hogy munkájukkal elérhetővé tették mindenki számára ezeket a "kincseket".
Áldja meg Önöket az Úr hatalmasan.
Tisztelettel: Farkas Attila
Hamarost válaszoltam neki
- Azért ez a „csoda” egy kicsit túlzás: http://www.google.hu/search?q=az+úr+van+itt - első találat. :)
- Köszönöm, hogy ebben közreműködhettem - SDG!
- Ezen énekek válogatásakor két szempont vezérelt: az egyik ez (én is hiányoltam ezen „régi” énekek minőségi, mindenki által elérhető változatát), a másik pedig (többek között) az SDG alkalmakon való felhasználhatóságuk.
- Volt már példa a midi fájlok más hasznára is: konkrétan az Új szívet adj kezdetű Balla Péter ének szólamait mobilos csengőhangról tanulta meg egy kis kamarakórus.
- Folyamatosan tervben van ezen „kincsesház” bővítése, sajnos azonban nem jut rá annyi időm, amennyit szeretnék.
- Jókívánságait köszönöm, s hasonlókat kívánok Önnek az énekek felhasználása során.
Attila hozzájárult levélváltásunk közzétételéhez - bátorítok másokat is véleményük kifejtésére! A visszajelzés motiváltabbá tesz a bővítésre, valamint mások örömére is szolgálhat tudni, hogy nincsenek egyedül e „kincsek” felhasználásával.